Předchozí produkt Weber Grilovací pánev DeLuxe Následující produkt KitchenAid Euroline kráječ na pizzu

Informace o produktu

Microplane dárková sada mlýnek na tvrdé koření + 2 balíčky koření

Černý mlýnek s víčkem z nerezové oceli je speciálně navržen pro mletí a následné skladování tvrdého koření jako je třeba skořice, hřebíček, nové koření, pepř nebo muškátový oříšek. 

Ozdoba vaší kuchyně

Design samotného mlýnku je navržen šéfkuchaři, ale při výrobě vzal Microplane® ohled i na potřeby všech kulinárních nadšenců. Samotný střed mlýnku slouží jako úschovný prostor pro koření, které je možné do něj vzduchotěsně uložit a uchovat tak jejich přirozené aroma. Mlýnek je opatřen praktickým silikonovým krytem, který zabraňuje vypadávání zbytečků nasekaného ho koření. Hrubost samotného mletí si nastavujete sami, a to tlakem, který vyvinete na vrchní část mlýnku. Mlýnek jde pohodlně rozložit na 3 kusy a šetrně omýt v ruce, není určen pro mytí v myčce. Vysoká užitná hodnota i promyšlený funkční design vedly k tomu, že Microplane® mlýnky na tvrdé koření získaly v konkurenci 6000 výrobků z 59 zemí světa v roce 2018 prestižní cenu Red Dot Design Awards.

Netradiční koření-tonkové boby

Tonka je koření se specifickým aroma, jedná se o zkvašená semena stromu jménem silovoň obecný. Po nastrouhání chutí připomínají nugát, griliáš nebo ořechy s nádechem vanilky, můžete ucítit i tóny višní, hřebíčku či skořice. Toto aromatické koření se používá především do sladkých dezertů nebo zmrzliny, často v receptech francouzské kuchyně.

Hlavní výhody mlýnku na tvrdé koření

  • špičková ostrost sekacích čepelí uvnitř mlýnku (Microplane ® patentovaná fotoleptaná ocel)
  • krásný a řemeslně dokonalý design
  • praktická dóza na koření v těle mlýnku
  • volba hrubosti mletí vlastním tlakem
  • způsob šetrného zpracování koření zachovává jeho aroma
  • silikonový kryt, bránící vypadávání zbytků koření
  • snadná manipulace
  • vyrobeno v USA

Cesta Microplane® z dřevozpracující dílny do kuchyně

Firmu založili v roce 1967 v Michiganu dědeček a otec současného výkonného ředitele firmy. V roce 1976 ji přestěhovali do Arkansasu, kde se ukázaly být pro jejich podnikání lepší podmínky. Vyráběli nejdříve součástky do počítačových tiskáren, na začátku 90. let minulého století, kdy trh ovládly tiskárny laserové, se přeorientovali na přesné a ostré nástroje k opracování dřeva, které nabízejí dodnes. Více jak polovinu obratu firmy však v současné době dělá tzv. kuchyňská divize s širokou paletou kuchyňských pomocníků, kde se nacházejí nejen struhadla s rukojetí a čtyřhranná, ale také např. mlýnky na koření a další užitečné kuchyňské doplňky, které spojuje především kvalitní nerez ocel a ultra ostrá čepel, vyráběná speciální technologií. Převážná většina výrobků je stále vyráběna v USA.

Microplane® = ta největší ostrost, kterou si umíte představit

Od většiny konkurenčních produktů, které jsou vyráběny lisováním, používá Microplane® proces fotoleptání, který s maximální přesností zaostřuje hranu každého jednotlivého zoubku struhadla či hranu čepele. Vznikají tak neuvěřitelně přesné a dokonale funkční výrobky, se kterými je pak radost pracovat. Nástroje pro ty, kteří vášnivě milují kulinární tvoření a sbírají zážitky. 

Kdo jednou „ochutná“ podlehne navždy

Díky technice chemického fotoleptání se podařilo vyrobit dokonalé ostří, které v kombinaci s atraktivním designem, spojeným s výjimečnou funkčností, právem sbírá nejen ocenění, ale sklízí především nadšené ovace od klientů po celém světě. Jak říká jeden z obchodníků: „Dokud nezačnete používat kuchyňský robot, také si myslíte, že jej nepotřebujete. Jakmile jej však máte, nechápete, že jste tak dlouho mohli žít bez něj. A to samé platí o kuchyňském náčiní Microplane®!“

 

Podobné produkty Microplane Dárková sada mlýnek na tvrdé koření + 2 balíčky koření