Předchozí produkt Villeroy & Boch Montauk příborová sada, 30 ks Následující produkt Miyabi brusný kámen #5000

Informace o produktu

Villeroy & Boch Mariefleur Basic espresso sada, 18 ks

Romantická a přesto moderní sada Mariefleur z dílny Villeroy & Boch čerpá z inspirace Monetovou zahradou v Giverny. Jasně barevné květy na pozadí lučních trav vyvolávají dojem bezprostřednosti akvarelu, jehož křehká krása našla v prémiovém porcelánu Villeroy & Boch ideální podklad. Ucelenost kolekce Mariefleur zahrnuje nejen jídelní a nápojový porcelán, ale nově i stolní dekorace a drobné dárky.

Sada obsahuje:

 • 6 espressp šálků, objem 0,08 l
 • 6 kávových podšálků, průměr 12 cm
 • 6 dezertních talířů, průměr 21 cm

Kolekce porcelánu Mariefleur od Villeroy & Boch

Kolekce Mariefleur přitahuje všechny milovníky nadčasového rustikálního stylu s jemným dotykem purismu a jednoduché elegance. Zdařile kombinuje moderní nekomplikované tvary s krásným květinovým motivem. Je pro ni typická kombinace teplých odstínů barev připomínajících sluncem prozářené letní dny. Designéři Villeroy & Boch se při návrhu série lehce inspirovali Monetovými akvarely a jeho láskou k zahradničení. Málokdo ví, že Claude Monet byl vášnivým zahradníkem. Právě jeho zahrada v Giverny se stala jeho živoucím a neustále se měnícím ateliérem.

Můžete si stejně jako světově proslulý malíř vytvořit svou vlastní kombinaci květin na vašem prostřeném stole. A chcete-li poskládat opravdu personalizovaný porcelánový servis, doporučujeme kombinovat porcelán z kolekcí Mariefleur s tvarově shodnými kolekcemi Mariefleur Gris a nedekorovanou kolekcí v bílé barvě New Cottage.

 

 • Country série porcelánu Mariefleur německé porcelány Villeroy & Boch
 • Premium porcelán oblých tvarů s jemnými akvarelovými květy
 • Jemné a přesto výjimečně odolné tělo nádobí nepodléhá praskání
 • Hřejivý barevný dekor glazován pro atraktivní lesklý vzhled
 • Neglazované části vyleštěné tak, aby nepoškrábaly stůl či nádobí při stohování
 • Kvalitní glazura umožňuje každodenní mytí v myčce nádobí
 • Nádobí je možné používat i v mikrovlnné troubě
 • Razítko na spodní straně informuje o značce a zemi původu
 • Používány energeticky úsporné plynové vypalovací pece ohleduplnější k životnímu prostředí

 

Premium porcelán, jeho výhody a výroba

Premium porcelán je určen pro každodenní použití, tak aby dělal svému majiteli radost. Je vhodný do mikrovlnné trouby a díky diamantově tvrdé glazuře také pro mytí v myčce nádobí. Vypaluje se 6 až 8 hodin při vysoké teplotě 1230 °C, posléze se zhruba v půli vypalovacího procesu zchladí na 650 °C. Tím získává silnou strukturu a odolnost, nepraská a je odolnější oproti klasickému porcelánu. Po vypálení se výrobek glazuje a opět vypaluje pro atraktivní lesklý vzhled. Po nastříkání či ruční aplikaci dekoru dochází ještě ke třetímu vypalování po dobu 75 minut. Dekor je tak stálobarevný a netrpí používáním v myčce. Neglazované části porcelánu se leští diamantovým pásem. Nemohou tedy poškrábat stůl či glazuru při stohování talířů.

Podobné produkty Villeroy & Boch Mariefleur espresso sada, 18 ks